WITAMY W BYSTREJ

SPÓŁDZIELNIA BYSTRZANKA

Rzetelna firma z długoletnią tradycją

Miejscowość Bystra

Bystra – to malownicza miejscowość wczasowo-uzdrowiskowa o bogatych tradycjach historycznych, położona na terenie Beskidu Śląskiego u podnóża góry Klimczok.

Od lat przyciąga rzesze turystów, którzy mogą aktywnie wypoczywać w otoczeniu lasów, delektować się czystym, górskim powietrzem oraz smakować czystej, źródlanej wody.

Bystra znana jest ze swoich walorów uzdrowiskowych, tutaj leczyli się m. in. Ignacy Daszyński i Tadeusz Reger. Również w celach kuracyjnych przyjeżdżał do Bystrej znany, polski malarz – akwarelista Julian Fałat (1853-1929), który osiedlił się w niej w 1910 r. Tutaj żył i tworzył, a jego willa „Fałatówka” (obecnie muzeum) często gościła artystów z Małopolski (m. in. Kornela Makuszyńskiego).

Walory Bystrej docenili także beskidzcy przedsiębiorcy, którzy w 1954 r. w okolicy pozbawionej jakichkolwiek zanieczyszczeń i przemysłu założyli, przy Spółdzielni „Bystrzanka”, Wytwórnię Napojów Gazowanych.

Początki Bystrzanki

Spółdzielnia „Bystrzanka” swoją działalność rozpoczęła w 1946 r. jako Gminna Spółdzielnia SCH Wilkowice-Bystra. Chociaż Spółdzielnia przechodziła różne reorganizacje, to jednak z roku na rok wzbogacała swoją bazę materialną.

Obecnie składają się na nią:

  • Dwa pawilony handlowe – Rogacz i Rywal,
  • 8 sklepów w tym 6 samoobsługowych,
  • 4 zakłady gastronomiczne,
  • 2 zakłady produkcyjne (piekarnia i Wytwórnia Napoi Gazowanych),
  • Magazyn towarów masowych
  • Hurtownia napojów w Bystrej.

Produkty Bystrzanki

Spółdzielnia może pochwalić się w swojej długoletniej, ponad 50 letniej tradycji, szeroką gamą produkowanych przez siebie wód gazowanych i niegazowanych.
Na szczególną uwagę zasługuje naturalna woda źródlana „Bystrzanka” o mikrobiologicznej czystości, zawierająca naturalny magnez i wapń oraz inne składniki mineralne, których obecność decyduje o dużych walorach zdrowotnych i smakowych, co potwierdziły badania specjalistyczne.

Źródło Bystrzanki

Wytwórnia Napojów Gazowanych korzysta ze źródła krystalicznie czystej wody, naturalnie nasyconej składnikami mineralnymi. Od początku działalności wytwórni priorytetem jest zachowanie pierwotnego smaku wydobywanej wody, jej czystości i specyficznych właściwości.

Placówki Handlowe

Spółdzielnia nie może powstydzić się swoich placówek handlowych. Sklepy mają swój styl, są nowoczesne i samoobsługowe. Spółdzielnia szczególnie dba o napływ klientów przez stałą organizację promocji, konkursów z nagrodami, degustacje, ogródki letnie, sezonowe dekoracje, reklamę wizualną oraz reklamę w prasie. Pomimo coraz trudniejszego rynku i stale rosnącej konkurencji, zarówno w sektorze prywatnym jak i tanich dyskontowych sklepów, w placówkach handlowych Spółdzielni nie brak klienta, który spotyka się z szerokim asortymentem towarów. Wiele placówek handlowych przejęli dzierżawcy, które Spółdzielnia remontuje i modernizuje. Piekarnia Spółdzielni to zakład, który zaopatruje codziennie okoliczne miejscowości około 30 asortymentami wypieków, wprowadzając ciągle nowości cieszące się powodzeniem wśród klientów.

Certyfikaty

Kilkuletnie starania Prezesa Jana Kowalskiego by woda z Bystrej znalazła uznanie na ogólnopolskim rynku, zostały uwieńczone sukcesem.

Spółdzielnia została uhonorowana Certyfikatem Spółdzielczego Znaku Jakości nadanym przez Krajową Radę Spółdzielczości. Bystrzanka znalazła się w grupie wyrobów o najwyższej jakości, a na półkach stoi wśród renomowanych wód, co w dobie wielkiej konkurencji na rynku ma duże znaczenie.

Od 1946 r. , a więc od roku założenia Spółdzielni, zmieniana była kilkakrotnie nazwa:
Gminna Spółdzielnia SCH, później Spółdzielnia Handlowo-Produkcyjna Wilkowice – Bystra, a z dniem 26.06.2000 r. nosi krótką nazwę identyfikującą się z głównym produktem – Spółdzielnia „Bystrzanka”.

Posiadamy również Certyfikat rejestracji Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością BS EN ISO 9001:2000

parallax layerparallax layerparallax layer